Duurzamer Vught

Samen naar een groen 2050

Duurzamer Vught

Samen naar een groen 2050
Submenu

NK Tegelwippen van start!

17-03-2026 235 keer bekeken 0 reacties

Van 19 maart tot en met 31 oktober 2026 vindt het NK Tegelwippen weer plaats. Ook Vught doet mee. Het NK Tegelwippen is een landelijke actie met de vraag: welke gemeente in Nederland haalt de meeste tegels uit de tuin? Doe jij ook mee? Wie weet winnen we zo samen de gouden schep!

Waarom meedoen?

Het weer in Nederland wordt steeds extremer. We krijgen steeds vaker te maken met warm weer en veel regen. Gelukkig kunnen we iets tegen de hitte en wateroverlast doen: door tegels en klinkers uit de tuin te halen en planten terug te plaatsen. Water zakt zo beter weg in de bodem en het groen zorgt voor meer verkoeling in de tuin. Daarnaast heeft onderzoek uitgewezen dat een groenere leefomgeving een positief effect heeft op onze mentale gezondheid. Genoeg redenen om jouw tuintegels te vervangen door groen!

Hoe werkt het?

Haal tegels uit je tuin en vervang deze door beplanting. Geef de tegels op via www.nk-tegelwippen.nl en ze worden bij de gemeente Vught opgeteld. Wist je dat niet alleen gewipte tegels en klinkers maar ook beton en asfalt meetellen voor het NK Tegelwippen 2026? Ook bedrijven of scholen die hun terrein vergroenen kunnen meedoen.

Inspiratie, tips en acties

Op www.nk-tegelwippen.nl/diy-tuintips en www.steenbreek.nl vind je volop praktische tips en inspiratie om jouw tuin te vergroenen.

Daarnaast kun je meedoen met de actie ā€˜Tuintje d’r Bij’ van KANT. Deelnemers die zich daarvoor aanmelden ontvangen een waardebon van €75 voor de aanschaf van biologische planten en/of een bodemverbeteraar. Zo wordt vergroenen extra aantrekkelijk.

Wethouder Mark du Maine wipt de eerste tegel

In de Karel Doormanstraat gaf wethouder Mark du Maine vandaag het symbolische startschot. De eerste tegels gingen eruit in de tuin van bewoonster Katharina, die meteen een mooie bijdrage levert aan een groenere omgeving.

Katharina is enthousiast over haar deelname: Ik vind het geweldig om te zien wat een paar gewipte tegels al kunnen doen. Ik was zelf al begonnen met een stukje groen in mijn tuin, waar straks lavendel en stokrozen gaan bloeien. Dankzij de waardebon van Stichting KANT kon ik meteen extra planten halen, dat gaf echt een zetje. Het voelt goed om iets kleins te doen dat toch bijdraagt aan meer biodiversiteit.

Foto van links naar rechts: Huub Glas, wethouder Mark du Maine, Katharina Verhagen, Marleen van Tilburg

 

Cookie-instellingen